Literárna kaviareň Viola

Umelecký večer s Ivanou Mer – Projekt world music

Written on 13. mája 2018   By   in Nezaradené

32207419_1747052395389562_7829016784018604032_oPozývame vás na prvý program z cyklu popularizačných prednášok o súčasnej hudbe „Túžba tvoriť“, umelecký večer s Ivanou Mer s témou: Kozmopolitný duch prítomný v autentickej tvorbe.

Hudobníčka a cestovateľka Ivana Mer predstaví svoj projektu world music, v ktorom sa slovenský element ocitá v konfrontácii s hudobnou kultúrou latinskej Ameriky.
Hudba Ivany Mer vyviera z ticha, inšpirovaná spevom mora, prírodnými živlami a vnútorným svetom duše. Skladateľka a speváčka začala svoju umeleckú cestu v Prahe počas dokončovania svojich štúdii kultúrnej antropológie. Tu vznikli jej prvé elektro-akustické kompozície, ktoré boli krátky čas po vydaní použité v Belgickom tanečnom projekte Dancers! a umiestnené v semifinále medzinárodného elektro-akustického festivalu LEM Le Prix Russolo.
Ivanine hudobné aktivity sú úzko spojené s cestovaním, ktoré jej okrem inšpirácie prináša nielen spoluprácu s producentmi vo Francúzsku, Nemecku a Španielsku, ale aj s talentovanými hudobníkmi z Európy a sveta.

V roku 2015 bola nominovaná v kategórii Objav Roka – Radio Head Awards a jej skladba “Diamond Fields” nahraná s producentom Marcom-Ericom Lainom viedla prvenstvo v rebríčku Rádia FM.
Vo februári 2016 vyšiel jej album „Early Works” pod záštitou vydavateľstva Slnko Records. Táto kompilácia vznikala v rokoch 2010 – 2015 a jej skladby boli nahrávané v Španielsku, Francúzsku, Nemecku, Čechách a na Slovensku, kde vznikla jej spolupráca s Oskarom Rózsom, ktorý sa producentsky podieľal na niekoľkých skladbách, ako aj francúzski producenti Marc-Eric Laine a Anacole Daalderop.

Album sa stretáva s pozitívnymi kritikami odbornej verejnosti doma aj v zahraničí. Svoje skladby predstavila aj na spoločnom dvojkoncerte s nórskou speváčkou Phaedrou v Paláci Akropolis v Prahe, v Theatre Onyx v Nantes vo Francúzsku a takisto aj v Buenos Aires a Patagónii v Argentíne, odkiaľ sa nedávno vrátila.
Vníma hudbu ako život, obsahujúci všetky „žánre“, čo ju prirodzene vedie k širokému spektru umeleckých spoluprác. Vyskúšal skladanie hudby pre divadlo, video art, súčasný tanec či spievanie pre poetický rap a akustický minimalizmus.

Na hudobnom večeri, plnom zážitkov z umeleckého prostredia Argentíny, sa Ivana prestaví spolu so svojím manželom Cristianom Etrellom.
www.ivanamer.com

Projekt Túžba tvoriť 2 podporil Fond na podporu umenia

VSTUP VOĽNÝ

Miesta si môžete rezervovať priamo v Literárnej kaviarni VIOLA alebo na info@literarnakaviaren.sk / 0905 688 665 (t. č. je aktívne v čase otváracích hodín kaviarne)
Rezervované miesto je potrebné obsadiť minimálne 30 min. pred začiatkom podujatia, v opačnom prípade nárok na rezerváciu miesta zaniká.