Literárna kaviareň Viola

Prieniky k Shubertovi

Written on 15. mája 2018   By   in Nezaradené

veselymazalan-ilovepdf-compressed-1V poradí tretí koncert z cyklu ViolaKlasik bude venovaný hudbe jedného z najväčších velikánov romantizmu – Franzovi Schubertovi.

Účinkujú:
Peter Mazalán – spev /barytón/
Ondrej Veselý – gitara

Mnoho sa už napísalo o spojitosti Schuberta s gitarou. Tá sprevádzala jeho osobnosť v skutku často (sprostredkovane skrz osobnosti, akými boli Johann Mayrhofer, Johann Umlauff, Johann Michael Vogl). V jeho majetku sa dokonca nachádzali minimálne dve romantické gitary. Hoc len jeden sprievod k dielu Cantate zur Namensfeyer des Vaters je dokázateľne napísaný v rámci média gitary, množstvo iných diel sa zdá byť poznačených gitarovo-idiomatickým sprievodom. Koncert s podtitulom „Prieniky k Schubertovi“ prináša poslucháčom interpretáciu vybraných Schubertových piesní (najmä však piesní z cyklu Zimná Cesta, D.911), ktoré v sprievode gitary nepredstavujú len akúsi transkripciu, ale získavajú v sprievode šesťstrunového nástroja novú charizmu prízvukujúcu intímnu kvalitu hudby, ktorá je pre dielo Schuberta taká príznačná.

Vstupné: 3 € dospelí / 2 € študenti

Koncert sa koná v rámci projektu Cesty k hudbe, ktorý podporil Fond na podporu umenia

Vstupenky si môžete zakúpiť priamo v Literárnej kaviarni VIOLA alebo rezervovať na info@literarnakaviaren.sk / 0905 688 665 (t. č. je aktívne v čase otváracích hodín kaviarne) Platnosť rezervácie vstupeniek končí 24 hodín pred konaním podujatia. Ak rezervované vstupenky nebudú vyzdvihnuté v tejto lehote, budú zaradené do predaja.