Literárna kaviareň Viola

Ponuka pre školy!

Written on 22. mája 2018   By   in Nezaradené

ponuka pre školy

Milí pedagógovia, máme pre Vás lákavú ponuku! S príchodom letných dní bývajú žiaci v škole nesústredení a ich pedagógovia unavení. Vymeňte preto nachvíľu školské lavice za príjemné muzicírovanie, počúvanie hudby a rozprávanie o nej. Príďte do VIOLY a zúčastnite sa hudobného workshopu.

Máme pre Vás pripravené dva tituly:

O STRAŠIDLE KURUPIRA

Interaktívny hudobno-divadelný workshop pre žiakov mladšieho školského veku (1.-4. ročník). Pracujeme vždy s jednou alebo dvoma triedami, maximálny počet účastníkov 40. Deti sa naučia pesničky a sú zapojené do pátracej výpravy za záhadným duchom amazónskeho pralesa. Vstupné: 2 EUR/osobu (možnosť platiť kultúrnymi poukazmi)

TVÁRE HUDBY

Program je zameraný na poznávanie gestickej stránky hudby. Je určený žiakom 2. stupňa ZŠ. (5.-9. ročník) a žiakom stredných škôl. Ide o pútavé zoznamovanie sa so základnými výrazových znakmi hudobnej reči. Žiaci sú bezprostredne vťahovaní do dialógu prostredníctvom elementárneho muzicírovania (hra na cudzokrajných nástrojoch) a počúvania hudby.  Využívané sú hudobné ukážky vybraných skladieb, ktorých úryvky sú interpretované naživo – na klavíri a zároveň znie reprodukovaná hudba, spojená s premietaním. Maximálny počet účastníkov: 60 Vstupné 1 EUR (možnosť platiť kultúrnymi poukazmi).

 

Termín je možné dojednať osobne, mailom alebo telefonicky na kontakte:

VIOLA, Tkáčska 2, Prešov

info@literarnakaviaren.sk

0948 059 440