Literárna kaviareň Viola

EDITH – swingovo-jazzová kapela

Written on 28. mája 2018   By   in Nezaradené

Edith

Pozývame Vás do Violy na koncert swingovo-jazzovej skupiny EDITH.

Formácia vznikla v roku 2003 v Prešove pod vtedajším názvom Pešia zóna. Pätica hudobných nadšencov so snahou hrať a spievať sa spočiatku venovala skladbám z vlastnej tvorby Ruda Bašistu, vtedajšieho gitaristu kapely, prevažne v bluesovom štýle. Do repertoáru čoraz viac začala zahŕňať skladby jazzového charakteru v rytme amerického swingu a známych jazzových štandardov hlavne z repertoáru kráľovnej jazzu Elly Fitzgerald, ale aj českého génia Jaroslava Ježka.
Postupom času a vplyvom nových členov, ktorí sa v kapele vystriedali, sa hudobníci na čele s pôvodnou speváčkou Editou Kovářovou začali venovať novodobejšiemu štýlu, ktorého predstaviteľkou je napr. Diana Krall, Norah Jones, Eva Cassidy, prípadne iné známe kapely ako The Beatles, TOTO, Supertramp, Depeche Mode, či Deep Purple, Queen, Earth, Wind&Fire, Fleetwood Mac…
Jazzové cítenie kapely sa však podpísalo na všetkých známych hitoch a pôvodné aranžmá známych skladieb dostalo charakter jazzu, blues, swingu latina či jazzrocku. Známe skladby ako Hold the line, Breakfast in America, Jump, Smoke on the water, Personal Jesus, ale aj beatlesovské skladby A hard dayś night, Honey pie, Come together, Day tripper Norwegian Wood, Blackbird, …, potešia aj toho najnáročnejšieho poslucháča. Zaradili sa aj skladby Michaela Jacksona, Stinga, Erica Claptona … .
V repertoáre kapely sa nachádzajú aj populárne skladby šansonierky Hany Hegerovej s názvom Čerešne a Černá Jessie.

Účinkujú:
Edita Kovářová – spev
Pavel Vyjídáček – klávesy
Julo Humeňanský – basgitara, kontrabas
Vlasťo Král – bicie

VSTUP VOĽNÝ

Miesta si môžete rezervovať priamo v Literárnej kaviarni VIOLA alebo na info@literarnakaviaren.sk / 0905 688 665 (t. č. je aktívne v čase otváracích hodín kaviarne)
Rezervované miesto je potrebné obsadiť minimálne 30 min. pred začiatkom podujatia, v opačnom prípade nárok na rezerváciu miesta zaniká.